EN

Rozpoczynamy pracę w klinice

30 Października 2012   |   Kategoria:Zajęcia i nauka

   |   Read in English    |   czytaj po polsku

Dziś jest poniedziałek 29 października i pierwszy dzień pracy w Benchen  Free Clinic naszej polskiej grupy praktykantów- wolontariuszy. Z tego co się zdążyłem zorientować klinika liczy sobie cztery gabinety i dwie poczekalnie, my będziemy pracować przez najbliższe trzy tygodnie w trzech gabinetach na piętrze. Praca jest zorganizowana w ten sposób, że w głównym gabinecie przyjmuje pacjentów terapeuta TCM i nasz nauczyciel Matthias Hunecke, który w naszej obecności przeprowadza  wywiad i dokonuje diagnozy pacjenta za pomocą badania jakości pulsu i oglądania języka.

Czynnie uczestniczymy w tych badaniach, na podstawie którego pacjent ma zaordynowaną  receptę na zioła i na zabieg z akupunktury. Zioła  pacjent otrzymuje na miejscu wraz z opisem ich stosowania, natomiast zabieg wykonywany jest  już przez nas w sąsiednich gabinetach.

Praca jest dobrze zorganizowana, w porozumiewaniu z tutejszymi pacjentami pomagają nam współpracujący od kilku lat tłumacze i robią to doskonale, bardzo nam pomagają. Pierwszymi pacjentami w klinice byli dwaj mali 11 i 13 letni mnisi z tutejszej szkoły, mali jak na swój wiek chłopcy z problemami skórnymi głowy. Do kliniki przychodzą mnisi z klasztoru i tutejsza społeczność. Jest dużo osób starszych, zdarza się, że nie znają swojej daty urodzenia. Głównie rozpoznawane problemy to różnego pochodzenia  nadmiar śluzu i zimno. Ale wynikiem tych problemów są różne choroby: astma, reumatyzm,  bóle głowy, bóle kończyn, osłabienie i problemy z poruszaniem się. W pierwszym dniu przyjęliśmy ok. 10 pacjentów, ale już na drugi dzień liczba ta się podwoiła. Pacjenci powtarzają zabiegi codziennie.

Zabiegi, które wykonujemy to przed wszystkim nakłuwanie igłami akupunkturowymi, moxa i bańki szklane. Na wyraźne wskazanie wykonuję masaże ciala jedynie tutejszym mnichom. Pod wieczór odbywają się wykłady dla nas, na których omawiane są trudniejsze przypadki z danego dnia. Do wątku pracy w kliniki jeszcze będę wracał. Jeżeli chcecie poznać niektóre przypadki,  w miarę możliwości opiszę je w następnych wpisach, proszę tylko o informację. Wiem, że w Polsce zimno i śnieg, dlatego gorąco pozdrawiam z ciągle słonecznego Benchen, dziś w ciągu dnia było ok. 25 stopni :)

English version soon.

Skomentuj wpis

*
*

* - Pola wymagane

Autor:bosonogi terapeuta | 2012-11-01 16:46:55

Witaj Adam:) Dziękuję za pozdrowienia i mam nadzieję na szybkie spotkanie będę w kontakcie po moim powrocie. Wszystkiego dobrego hej:)

Autor:Adam z Gdańska | 2012-11-01 15:56:23

Cześć Adrian właśnie chciałem cię odwiedzić w gabinecie a tu dowiaduję się że jesteś w Nepalu. To cudowne że spełniasz swoje marzenia. Pozdrawiam serdecznie Adam

Autor:bosonogi terapeuta | 2012-11-01 11:09:47

Witaj Piotrze:) dzięki za pozdrowienia i wzajemnie pozdrawiamy. Tak jednego dnia może być -2 stopnie a następnego już +10 to musi cieszyć. Tu bez zmian 25 + :) hej!

Autor:Piter | 2012-10-31 16:01:54

Dziś we Wrocławiu mamy 115 stopnia C ładnie przygrzewało słońce a o śniegu już dawno zapomnieliśmy. Gorące pozdrowienia dla całej ekipy naszych akupunkturzystów i zielarzy :-) z Bojanowa gdzie tez nadal jeszcze świeci słońce a temp. powietrza wynosi 10 st C.

Autor:bosonogi terapeuta | 2012-10-31 13:35:59

Witaj dziękuję za pozdrowienia oczywiście przekażę i wzajemnie ciepło pozdrawiam :)

Autor:Kasia Kołodziejczak-Pokrywka | 2012-10-31 05:55:31

Dzięki Adrian za wspaniały opis waszego pobytu i pracy w klinice :) chłonę każdy wpis na blogu i serdecznie pozdrawiam całą ekipę! Oby tak dalej!
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli