EN

Zapraszam do zwiedzania Klasztoru Benchen

01 Listopada 2012   |   Kategoria:Pobyt

   |   Read in English    |   czytaj po polsku

Dzisiaj zaproponuję, krótki spacer po dwóch Klasztorach Benczen. Codziennie rano o 6:00 i popołudniu o 16:00 odbywają się w jednej z nich medytacje śpiewane, w której mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Wsród gości naszego hotelu na terenie Benchen zauważyłem z Europy Niemców, Austryjaków, Szwajcarów, Francuzów i nieznanego dla mnie pochodzenia gości z Azji.Niektórzy z nas również biorą udziałw porannych i popołudniowych medytacjach śpiewanych. Między innymi specjalnie na otwarcie dla pacjentów Darmowej Kliniki Benchen część jednej z mszy była poświęcona  ochronie i wzmocnieniu nas i naszej pracy na rzecz potrzebujących. 

Skupię się jednak na fotorelacji  ze zwiedzania świątyni. Przedstawiam zdjęcia, które wykonałem w mniejszej gompe, poniżej Budda teraźniejszości,

Tutaj w całej okazałości

 Mahkala opiekun i obrońca, jego groźnie wyglądająca postać ma odstraszać niedobre duchy.

Oraz zdobiące sufit malowane mandale, oto jedna z wielu.


Klasztor znajdujue się przy najczęściej odwiedzanym w czasie pielgrzymek miejscu w Kathmandu, przy Swayambhu Stupa. Wg źródła Tenga Rinpoche  w 1970 roku kupil plany i rozpoczął budowę świątyni kontynuując rady swojego nauczyciela Karnapy aby zbudować klasztor na świętym miejscu.Na ponizszym zdjęciu większa gompa.

W 1987 położono kamień węgielny pod budowę Benchen, a w 1995 klasztor powierzono ochronie miłosiernemu Tenga . Poniżej Budda przyszłości znajdujący się w gompie większej.

Klasztor Benchen stworzył podstawę seminariów i praktyk dla Buddyzmu tybetańskiego, wielu szuka tutaj schronienia, otrzymując zarazem nauki religijne i pracę. Sangye Nyenpa Rinpoche i Rinpocze I Tenga należą dzisiaj do najbardziej uznanych mistrzów medytacji  w tradycji Buddyzmu tybetańskiego. Sangye Nyenpa Rinpoche naucza w wielu krajach Azji i Europy. Tak pokrótce przedstawiłem miejsce, w którym mieszkamy i pracujemy. Pozdrawiam i zapraszam do następnego wpisu, który będzie o masażu. Pozdrawiam :)

English version soon :)

Skomentuj wpis

*
*

* - Pola wymagane

Autor:bosonogi terapeuta | 2012-11-05 01:55:00

Witaj Marta :) Czerwony znak na czole nazywa się "tika" i oznacza pomyślność i szczęście. To farba którą łatwo się zmywa. O małpach jeszcze porozmawiamy. Pozdrawiam!

Autor:Marta Becmer | 2012-11-04 21:33:19

Adrianku jak tam pięknie i kolorowo aż nie wiadomo gdzie patrzeć :) A przywieź nam małpkę jaką widziałam na innych zdjęciach :) A kropka na Twoim czole to na stałe ? :) Pozdrawiamy
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli