EN

Odżywianie

Receptura oczyszczania jelita grubego

Zadaniem jelita grubego jest odtruwanie organizmu i przesączanie płynów ( ok. 2 litry dziennie ) Chińczycy mówią:

" To czego nie wydali jelito grube, musi zostać wydalone przez skórę"

Wypryski i trądzik są rezultatem gorącej wilgoci w jelicie grubym ( stan zapalny, grzyby, pleśnie) będącej skutkiem błędnego odzywiania i jedzenia produktów przetworzonych ( cukier, produkty melczne).

Zabieg poprawiajacy higiene jelita grubego nosi nazwę "lewatywy Walkera" (amerykański lekarz, który stosował lewatywę w leczeniu różnych chorób). W jelicie grubym dorosłego 50 letniego człowieka może znajdować się od 8 do15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne narządy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom.

Żeby go wykonać będzie potrzebny irygator, cytryna lub ocet jabłkowy i olej roślinny.

Dla informacji: w zdrowym bez kamieni kałowych jelicie grubym dorosłego człowieka mieści się ok. 3 – 3,5 litra płynu.

1. Wodę 1,5 - 2 litry przegotować dla asekuracji i ostudzić do temperatury ciała.
Do ostudzonej, letniej wody wlać 2 – 3 łyżki soku z cytryny lub octu jabłkowego.

Rzecz w tym, że procesy gnilne i fermentacji zachodzą w środowisku zasadowym. Lekkie zakwaszenie hamuje je i niszczy bakterie chorobotwórcze. Stymuluje funkcjonowanie korzystnej mikroflory. Kwas jest antytoksyczny i zabija pleśń, która z wodą zostanie wypłukana .

2. Po nalaniu wody do irygatora, należy powiesić go wyżej, posmarować koniec rurki olejem roślinnym, ponieważ jest on produktem naturalnym, nie blokującym porów. Wazelina, mydło, kremy nie nadają się.

W rozluźnionej pozycji na czworaka, koniec rurki wprowadza się niegłęboko i woda sama lekko spływa do dołu. Oddychać głęboko, to pomoże rozluźnić się. Po minucie naczynie będzie puste i wtedy można się podnieść.

3. Wodę w jelicie grubym należy choć trochę wstrząsnąć za pomocą delikatnych podskoków, taniec brzucha, potrząsnąć dolną część brzucha rękami. Niech to „naczynie” się trochę przepłucze.

4. Zabieg regularnie powtarzamy.
W pierwszym tygodniu codziennie, w drugim co drugi dzień, w trzecim co dwa dni, w czwartym co trzy dni.
Profilaktycznie raz na roku.

Teraz szybko poprawia się odżywianie wszystkich organów, a czysta krew zaczyna rozmywać złogi szkodliwych substancji odłożonych wcześniej przez  lata.

Stopniowo powracają na swoje miejsce przesunięte organy, normalizuje się ich działanie, ciśnienie tętnicze powraca do normy. Czujemy się i wyglądamy lepiej!

Dodatkowe, ważne informacje:

  • Lewatywę polecam wykonywać w ciepłych porach roku, aby nie wychłodzić organizmu.
  • Przepis - przepisem, ale warto wsłuchiwać się w swój organizm i nie forsować go jeżeli nie ma takiej potrzeby.
  • Do kolejnej lewatywy można dodać szczyptę soli kuchennej, która pomaga w wypłukaniu zalegającego na ścianka jelita grubego śluzu.
  • Jak zawsze przy chorobach przewlekłych polecam skonsultować chęć przeprowadzenia lewatywy z lekarzem, a w razie zaniepokojenia odstąpić od zabiegu lub zmienić jego formę.
obszary jelita grubego i ich wpływ na narządy.
obszary jelita grubego i ich wpływ na narządy.
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli