EN

Przykłady działania refleksoterapii

Refleksoterapia jest moją pasją i moim ulubionym rodzajem masażu

Potężne narzędzie medyczne, holistyczna metoda, która „dotyka” człowieka w każdej części ciała, umysłu i ducha i jednocześnie zdrowy styl życia jaki ze sobą niesie w połączeniu z nauką 5-u przemian wg tradycyjnej medycyny chińskiej. Refleksoterapia stóp i refleksoterapia twarzy to skuteczne metody lecznicze, które praktykuje w moim gabinecie.

"Wrażliwe stopy pierwsze krzyczą o zdrowie."
Przysłowie chińskie.

Poniżej przedstawiam niektóre z najcześciej wystepujących przykładów skutecznej refleksoterapii. Przykłady to krótkie opisy z wybranych przeze mnie kart informacyjnych pacjentów mojego gabinetu, polecam przeczytać.

 

Wyrostek robaczkowy

Młoda 18 letnia pacjentka.
Od 10 dni ból głowy, prawego podbrzusza i gorączka 38,5, podwyższone leukocyty do 12 000. Bez diagnozy lekarskiej zgłasza się na prośbę zaniepokojonej matki z pytaniem czy może pan zdiagnozować po stopach co jest mojej córce?! Odpowiadam, że nie mogę podjąć takiej diagnozy gdyż nie jestem lekarzem, ale mogę spróbować pomóc masażem stóp.

W czasie masażu wyraźnie, mocno boli receptor wyrostka robaczkowego na stopie i na dłoni. Po godzinnym masażu poinformowałem o prawdopodobnych odczuciach, które mogą wystąpić i poleciłem wykonać stosowne badania na wyrostek robaczkowy.

Z relacji matki pacjentki po masażu. "Córce po masażu podniosła się temperatura o trzy kreski i córka poszła spać. Na następny dzień pacjentka obudziła się już bez bólu głowy i bez gorączki, bolał jeszcze prawy bok brzucha. Wynik badań w tym samym dniu wykazał spadek leukocytów, jedynie OB było jeszcze podwyższone". Na drugi dzień pacjentka już bez objawów (gorączki i bólu głowy i podbrzusza) poszła do szkoły. Po tygodniu wykonaliśmy jeszcze jeden zabieg przypominający, pacjentka czuła się bardzo dobrze.
 

Migrena

Młoda 32 letnia pacjentka.
Od ok. 10 lat raz w miesiącu pojawia się ból głowy z wymiotami i biegunką, często kończy się wizytą w szpitalu. Pacjentka trafia do gabinetu po obejrzeniu programu w TV, w którym polecano masaż stóp na bóle głowy i uporczywe migreny. Z przeprowadzonego wywiadu i po masażu jest wyraźne wskazanie na nierównowagę w meridianie woreczka żółciowego i ból receptora woreczka i nerki.

Po godzinnym masażu poinformowałem o prawdopodobnych odczuciach, które mogą wystąpić i tak się stało. Na następny dzień pacjentka budzi się o 6 rano z bólem głowy, wymiotami i biegunką. Po 2 godzinach dolegliwości mijają i kobieta ponownie zasypia, wstaje ponownie ok. 12.00 i cały dzień spędza bez objawów. Na drugi dzień pojawiają się brudne upławy, maja miejsce przez następne 6 dni. Po 6-tym masażu pojawiają się przez 1 dzień nawroty złego samopoczucia, osłabienie.

Serię leczniczą kończymy na 8 masażach, po 2 tygodniach pacjentka zgłasza się na dodatkowy masaż przypominający.

W okresie 2 miesięcy nie pojawiła się migrena. Po 4 miesiącach pacjentka oznajmia telefonicznie, że czuje się dobrze i nie było nawrotu migreny. Po roku czasu od serii masażu stóp mam informację, że migrena nie pojawiła się.
 

Depresja

Mężczyzna 45 lat.
Zgłasza się mężczyzna z leczoną farmakologicznie od 10 lat depresją, której towarzyszy brak koncentracji, nerwowość w pracy i specyficzne punktowe bóle głowy. Po dokładnym wywiadzie i pierwszych masażach, w których pacjent odczuwa wyraźnie bolący receptor nerki, oraz objawy po masażach wskazują na wychłodzenie nerek, nierównowagę w meridianie nerki i pęcherza moczowego, oraz meridianie żołądka.

Masaże, zalecenia dietetyczne, gimnastyka i po 8 masażach jest wyraźna poprawa, częściowo ustepuje nerwowość, napięcie i bóle głowy. Pojawiły się po masażach typowe oznaki dla "wychłodzonych" nerek, miedzy innymi mrowienie w łydkach, które przez kolejne masaże nadal się utrzymują. Wykonujemy w sumie 28 masaży, w tym 3 zabiegi z chiropraktyki stóp, pacjent po 28 masażu oznajmia niewiarygodna poprawę samopoczucia, jak sam oznajmia; "czuję się lepiej o 90 %." Powraca dawno upragnione dobre samopoczucie, mijają bóle głowy i powraca koncentracja w pracy.

Przy 40-tym masażu kończymy serię leczniczą, spotykamy się po 5 miesiącach, aby przeprowadzić serie przypominającą. Pacjent ma dobre samopoczucie i nie uskarża się na wcześniejsze dolegliwości sprzed pierwszej serii.
 

Bezpłodność kobieca

Kobieta 35 lat. Chce zajść w ciążę.
Kobieta, która zgłosiła się ze zdiagnozowanym brakiem owulacji leczona farmakologicznie ostatnia kuracja 3 miesięczna bez pozytywnych efektów. Miesiąc po terapii farmakologicznej zaproponowałem serie ok. 15 masaży stóp i suplementację produktem Flavon.

Po dokładnym wywiadzie i pierwszych masażach pacjentka wykazywała nierównowagę w meridianie nerki i pęcherza moczowego, oraz typowe objawy dla wychłodzonych nerek. Jak na ironię 1 kwietni, dokładnie 2 miesiące od rozpoczęcia serii refleksoterapii stóp pacjentka zaszła w ciążę. Pierwsze testy ciążowe pacjentka wykonała pod koniec kwietnia, pozytywny obraz testu potwierdzony został w 7 tygodniu ciąży na 100% przez lekarza prowadzącego. Już teraz wiem, że urodziła ślicznego, zdrowego syna i oboje czują się dobrze.

 

Ból kręgosłupa

Mężczyzna 32 lata
Zgłosił się młody mężczyzna z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym trwającym ok. miesiąca. Po wstępnym wywiadzie zaproponowałem masaż stóp, w przebiegu masaż był bolesny w receptorze nerwu kulszowego, nerki i kręgosłupa lędźwiowego. Na drugi masaż po upływie 3 dni mężczyzna zgłosił się już bez bólu kręgosłupa z dobrym samopoczuciem. Po wykonaniu serii 8 masaży stóp ból nie pojawił się. Do chwili obecnej pacjent regularnie co 2 tygodnie korzysta w moich masaży, oraz dodatkowo zaczął ćwiczyć gimnastykę chińską i zmienił nawyki żywieniowe, minęło już 16 miesięcy i sam oznajmił, że ani razu nie bolał go kręgosłup.

 

Bezsenność

Kobieta 54 lat
Zgłosiła się na masaże stóp, ponieważ od ok. 8 miesięcy ma problemy z wysypianiem się, sen przerywany jest miedzy godz. 1.00 a 2.00 i są problemy z ponownym zaśnięciem, dodatkowo ma problemy z pamięcią i początki depresji. Po wstępnym wywiadzie i pierwszym masażu wyraźne wskazanie na osłabiony meridian żołądka i potrójnego ogrzewacza, oraz bolący receptor przysadki mózgowej, zatok, oczy, wątroby i nerek. Po pierwszym masażu pacjentka odczuła wyraźnie lepsze samopoczucie i więcej energii na codzień, nadal przerywany sen.

Po drugim masażu w wywiadzie pacjentka przyznała, że udało jej się przespać ostatnie całe dwie noce. Seria została zakończona 8 masażami, pacjentka odzyskała dobre samopoczucie i mocny, zdrowy sen.

Refleksoterapia stóp - skuteczne metody leczenia
Refleksoterapia stóp - skuteczne metody leczenia
© 2009 Naturoterapia Wrocław, Adrian Lewandowski
Gabinet Masażu i Refleksoterapii "Naturoterapia" we Wrocławiu
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli